Itt a lista: ilyen diplomákkal kereshetsz többet az átlagnál
Egy átlagos diplomás többet keres az országos átlagbérnél, ám egyes területeken hiába a végzettség, nem érik el a 170 ezer nettót a pályakezdők.
Egy átlagos diplomás többet keres az országos átlagbérnél, ám egyes területeken hiába a végzettség, nem érik el a 170 ezer nettót a pályakezdők.
Már megbántátok, hogy a pótfelvételin sem jelentkeztetek? Hiába dolgoztok már évek óta, a tanulást sem tudjátok abbahagyni, mert imádtok diáknak lenni?
Milyen esélyekkel indulnak a különböző szakokon végzett pályakezdők, mennyit keresnek, és mit is tanulnak pontosan? A felvi.hu-n hasznos infókat gyűjtöttek össze felvételi és diplomázás előtt állóknak. A gazdasági, a műszaki és az informatikai szakok után most a bölcsészképzésekről olvashattok.
Milyen esélyekkel indulnak a különböző szakokon végzett pályakezdők, mennyit keresnek, és mit is tanulnak pontosan? A felvi.hu-n hasznos infókat gyűjtöttek össze felvételi és diplomázás előtt állóknak. A gazdasági és műszaki képzések után ezúttal az informatikai alapszakokról olvashattok.
Milyen esélyekkel indulnak a különböző szakokon végzett pályakezdők, mennyit keresnek, és mit is tanulnak pontosan? A felvi.hu-n hasznos infókat gyűjtöttek össze felvételi és diplomázás előtt állóknak. Mostani cikkünkben a legnépszerűbb műszaki képzésekről kikerülő friss diplomások esélyeiről olvashattok.
Milyen esélyekkel indulnak a különböző szakokon végzett pályakezdők, mennyit keresnek, és mit is tanulnak pontosan? A felvi.hu-n hasznos infókat gyűjtöttek össze felvételi és diplomázás előtt állóknak. A legnépszerűbb szakok után most azokról a gazdasági képzésekről olvashattok, amelyekre a legtöbben jelentkeztek.
Milyen esélyekkel indulnak a különböző szakokon végzett pályakezdők, mennyit keresnek, és mit is tanulnak pontosan? A felvi.hu-n hasznos infókat gyűjtöttek össze felvételi és diplomázás előtt állóknak. Az öt legnépszerűbb alap- és osztatlan szak után most a 6-10. helyen végzett képzésekről olvashattok.
Milyen esélyekkel indulnak a különböző szakokon végzett pályakezdők, mennyit keresnek, és mit is tanulnak pontosan? A felvi.hu-n hasznos infókat gyűjtöttek össze felvételi és diplomázás előtt állóknak. Nálunk először az öt legnépszerűbb alap- és osztatlan szakról olvashattok.
Miért választja kevés nő az informatikai és a műszaki pályát? Miért csodálkozik mindenki, ha női informatikussal találkozik? Miben segíthetnek a vállalatok, és miért nem mernek reálszakokra felvételizni a középiskolás lányok? Informatikusokat kérdeztünk a tapasztalataikról.
Az alapszakos diplomásokhoz képest bruttó hatvanezer forinttal többet keresnek azok, akik mesterképzést végeztek.
A Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) minden második hallgatója tanulmányai mellett is dolgozik, 73 százalékuk a tanulmányaihoz kapcsolódó területen. A főiskolások 49 százaléka azt tervezi, hogy a diplomázás után külföldön helyezkedik el, bár külföldi munkatapasztalattal csak 14 százalékuk rendelkezik.
A legtöbb bölcsészet-, társadalom-, természet-, sport-, illetve agrártudományi szakon a végzettek egyharmada csak olyan állást talált, amelyhez nem kell diploma – derül ki a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as felméréséből.
A jelentkezési lapokat már leadtátok, és alig egy hónap maradt az érettségiig, de még mindig azon hezitáltok, hogy jó képzésre jelentkeztetek-e? A diplomáspálya-követési rendszer friss adataiból kiderül, hogy mennyit keresnek azok a friss diplomások, akik a tizenöt legnagyobb ágazatban helyezkedtek el.
Mire számíthatnak a friss diplomás pályakezdők? Hétről hétre megnézzük, mennyit keresnek, és mennyi idő alatt találnak állást a végzett hallgatók, ezúttal a gyógyszerészek és a vegyészmérnökök kerültek sorra. Íme, a számok.
Mennyi idő alatt találnak állást, és mekkora fizetésre számíthatnak a kezdő orvosok? Hányan mennek külföldre a friss diplomások közül? Sorozatunk legújabb részében az orvosi karok pályakutatási adatait összesítettük.
Átlagosan 3,6 hónap alatt találnak munkát a frissen végzettek, nem igaz, hogy diplomás munkanélkülieket képeznek Magyarországon, hogy oklevéllel csak hosszú idő után lehet állást találni - derül ki a Diplomás pályakövetés elnevezésű vizsgálat adataiból, írta a Népszabadság.
A diplomás pályakezdők országos átlagban havi bruttó 180 ezer forintra számíthatnak 33 műszaki, gazdasági, jogi és értékesítési munkakörben, és havi bruttójuk két év gyakorlat után mehet valamivel 200 ezer forint fölé - áll a HVG Diploma különszámában megjelent elemzésben.
"Diplomás pályakezdők a versenyszektorban 2008" címmel végzett kutatást az Educatio Nonprofit Kft. és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáselemző Intézete a diplomás pályakövetés előkészítésének részeként. A kutatás során felmérték a munkaerőpiac, ezen belül is a HR szakértők véleményét arról, hogy a munkáltatók milyen tudást, képességeket várnak el a majdani munkavállalóktól és gyakran mit kapnak helyette.